Teatrul pentru copii si tineret - Colibri

Marin Fagu

Film:

Scaramouche - Reg. Cristina Lambru / UNATC "I.L. Caragiale" – București (România)

Frații - Reg. Monica Tatu / Universitatea Media – București (România)

Xenophobia - Reg. Gary Jones / Castel Film (România)

La bloc - Reg. Răzvan Săvescu şi Radu Dragomir / Media Pro Pictures (România)

Fele cu lipici - Reg. Radu Dragomir / Media Pro Pictures (România)

La bloc - Reg. Răzvan Săvescu şi Radu Dragomir / Media Pro Pictures (România)

Raptor Island 2 - Reg. Gary Jones / Castel Film (România)

La bloc - Reg. Răzvan Săvescu și Radu Dragomir / Media Pro Pictures (România)

 

Reclame:

Magic Spring - Orange (România)

Ursuleţul Puffy - Voxline (România)

Magic World - Tărâmul Fermecat - Voxline (România)

Golden Brau - Grey (România) 

Magic World - Tărâmul Fermecat - Voxline (România)

 

Teatru:

Furtuna

Zorro

Poveste despre Hansel și Gretel

Eu, Oblio

Micul Prinț

Adunarea Păsărilor

Fantoma de la Opera

Muzicanții din Bremen

Dănilă Prepeleac

Play Shakespeare

Liliacul – Die Fledermaus

Păcală

Scufița Roșie

Galaxia Svejk

Pinocchio

Gulliver ­în Țara Piticilor

Jack și Vrejul de fasole

Disney Live: Winnie the Pooh

Capra cu trei Iezi

Max şi Moritz

Lampa lui Aladdin 

Candid

Tom Degeţel

Albă ca Zăpada

Frumoasa şi Bestia

Anselmo

Satana cel Bun şi Drept

Şase hohote de râs

O noapte furtunoasă

 

Dublaje:

Matt Hatter Chronicles - Reg.Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Kung Fu Panda - Reg.Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Sanjay și Craig - Reg.Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Sponge Bob – Reg.Pantaloni Patrați-Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Monster High - Reg.Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Țestoasele Ninja - Reg.Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Olive Struțul - Reg.Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Anubis - Reg.Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Johny Test - Reg.Cartoon Network / Fast Production Film (România)

Spioanele - Reg.Nickelodeon / Fast Production Film (România)

Transformers - Reg.Cartoon Network / Fast Production Film (România)

Beyblade - Reg.Cartoon Network / Fast Production Film (România)

Vrăjitorii din Weverly Place - Reg.Disney Channel / Ager Film (România)

Prinţesa din Tărâmul Elefanților - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Avatar - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Drake & Josh - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

iCarly - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Pinguinii din Madagascar - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Uimitorii Prichindei - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Youth Without Youth - Reg.Francis-Ford Copolla / Tandem Film (România)

Atomic Betty - Reg.Cartoon Network / Media Vision (România)

 

Regie de Dublaje:

Câinele Pisică - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Viaţa Mea de Tânăr Robot - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Uimitorii Prichindei - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Prinţesa din Tărâmul Elefanților - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Avatar - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

Drake & Josh - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

iCarly - Reg.Nickelodeon / ADDA (România)

 

Animație 2D, Grafică:

Puppets Occupy Street Festival – Fire Edition - Teatrul pentru Copii și Tineret Colibri Craiova (România)

Puppets Occupy Street Festival – Water Edition -Teatrul pentru Copii și Tineret Colibri Craiova (România)

Hansel și Gretel - Reg.Cristian Mihăilescu / Opera Comica pentru Copii București (România)

Motanul Încălțat - Reg. Daniel Stanciu / Teatrul de Păpuși Gulliver Galați (România)

O noapte furtunoasă - Reg. Daniel Stanciu / Licență UNATC - I.L.Caragiale București (România)

Fata Babei și Fata Moșneagului - Reg. Daniel Stanciu / Teatrul de Păpuși Ciufulici Ploiești (România)

 

Spectacole in regia:

Cristian Pepino, Cristian Mitescu, Colectivă, Nona Ciobanu, Bogdan Drăgulescu, Stephen Barlow, Attila Vizauer, Ioan Brancu, Ioan Răzvan Dincă, Gabriel Apostol, Alexander Hausvater, Daniel Stanciu, Sallie Palmieri, Radu Dinulescu, Mihai-Gruia Sandu, . Valentin Cotigă, Sorin Francu 

 

Compoziție muzicală:

Furtuna

Poveste despre Hansel și Gretel

Dragonul

 

Studii:

2009 – 2014 :Doctor în domeniul Teatru, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică "I.L. Caragiale", Bucureşti / România

2007 – 2009 :Master în Tehnologii Digitale în Spectacolul Contemporan, Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică "I.L. Caragiale", Bucureşti / România

2003 – 2007:Universitatea Naţională de Artă Teatrală şi Cinematografică "I.L. Caragiale"– secţia Arta Actorului Mânuitor de Păpuşi și Marionete, Bucureşti / România

1999 – 2003:Liceul de Muzică şi Arte Plastice "Ghe. Tattarăscu" – secţia Muzică, Focşani / România

 

Workshop-uri:

"Studioul de Canto" condus de tenorul Alfredo Pascu, Teatrul Național de Operetă "Ion Dacian" București / România 

"Măştile şi Caracterele Commediei dell’Arte" condus de Maestrul Ferruccio Soleri, "Piccolo Teatro" Milano / Italia. Workshop susţinut de Teatrul Naţional Bucureşti / România

Da mai departe:

Facebook
Youtube
Instagram